Wybierając „Zgadzam się”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizowanie wykorzystania witryny oraz wsparcia naszych działań marketingowych. Więcej informacji przeczytasz w naszejPolityce prywatności

Sekrety Produkcji Opakowań w Firmie Poligraficznej. Od Koncepcji Do Doskonałości

February 21, 2019

Koncepcja: Proces produkcyjny rozpoczyna się od pomysłu – koncepcji opakowania. To tutaj zaczynamy rozważać unikalne wymagania klienta, cele marketingowe i funkcjonalność opakowania.

Koncepcja opakowania to nie tylko projekt graficzny, ale kompleksowy proces zrozumienia potrzeb klienta, rynku i wybranych technologii. To właśnie na tym etapie kształtuje się unikalność i funkcjonalność opakowania, które zaspokoi oczekiwania klienta i wyróżni się na rynku.

Projekt Technologiczny i Graficzny: Następnie przechodzimy do etapu projektowania technologicznego. Obejmuje on dobór odpowiednich surowców, technik wykonania oraz przygotowanie plików do produkcji. Staranne planowanie jest kluczowe dla osiągnięcia oczekiwanej estetyki i funkcjonalności.

Na podstawie zebranych informacji przechodzimy do wizualizacji koncepcji opakowania. Projekt graficzny może obejmować wybór kolorów, kształtu, a także elementów dekoracyjnych, które pomogą wyróżnić produkt na tle konkurencji.

Ostatnim elementem w tym etapie jest wybór odpowiednich surowców i technologii. Dla klientów, którym zależy na ekologicznych rozwiązaniach, możemy proponować materiały przyjazne dla środowiska. Dla tych, którzy szukają innowacyjnych rozwiązań, proponujemy najnowsze technologie druku i obróbki.

Przygotowanie Modelu 3D: Model 3D pozwala nam uzyskać trójwymiarową wizualizację opakowania przed przejściem do produkcji, umożliwiając lepsze zrozumienie struktury i wyglądu końcowego produktu.

Proces Kaszerowania: Kolejnym krokiem jest kaszerowanie, czyli sklejanie warstw druku z kartonem. To kluczowy etap, który wpływa na trwałość i wytrzymałość opakowania. Przed przystąpieniem do kaszerowania konieczne jest wybranie odpowiednich materiałów. Warstwa druku, najczęściej wykonana na cienkim papierze, musi zostać sklejona z kartonem o określonej gramaturze. Wybór ten zależy od charakterystyki produktu, jego wagi oraz oczekiwań co do wytrzymałości opakowania.

Podczas kaszerowania warstwa druku i karton przechodzą przez specjalną maszynę, zwaną kaszerownicą. W procesie tym nałożone jest klej, a następnie warstwy są dociskane do siebie. Klej ten musi być starannie dobrany, aby zapewnić trwałe sklejenie, a jednocześnie nie wpływać negatywnie na jakość druku.

Głównym celem kaszerowania jest nadanie opakowaniu odpowiedniej sztywności i wytrzymałości, co zabezpiecza zawartość przed uszkodzeniami podczas transportu i przechowywania. To również umożliwia utrzymanie kształtu opakowania, co jest istotne zarówno w kontekście estetyki, jak i funkcjonalności.

Zastosowanie dla Opakowań Premium: W przypadku opakowań premium, proces kaszerowania może być bardziej zaawansowany. Dodatkowe warstwy, takie jak metalizowane folie czy specjalne powłoki, mogą zostać użyte w celu uzyskania efektów wizualnych, takich jak połysk czy mat. To podnosi estetykę opakowania i dodaje mu ekskluzywnego charakteru.

Na etapie kaszerowania, kontrola jakości odgrywa kluczową rolę. Jest to niezbędne dla zapewnienia, że klej został równomiernie rozprowadzony, a sklejenie jest trwałe i bezpieczne. Kontrola obejmuje również sprawdzenie, czy opakowanie spełnia wszystkie standardy dotyczące sztywności i wytrzymałości.

Sztancowanie: Następny etap to sztancowanie, czyli wycinanie opakowania z arkusza materiału. Precyzyjne wycinanie jest kluczowe dla uzyskania odpowiedniego kształtu.

Firma W&B Drukarnia, będąc na rynku od prawie trzech dekad, zdobyła ogromne doświadczenie w dziedzinie sztancowania. Długoletnia obecność na rynku poligraficznym pozwoliła firmie zgromadzić wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji nawet najbardziej wymagających projektów.

Wyróżnikiem firmy jest imponujący asortyment wzorników, obejmujący ponad tysiąc unikalnych wzorów do sztancowania. Każdy wzornik reprezentuje różne kształty, wielkości i style wycinania, co pozwala klientom na wybór najbardziej odpowiedniego dla ich produktu.

Składanie i Klejenie: Składanie i klejenie to etap, podczas którego opakowanie nabiera trójwymiarowej formy. Staranne wykonanie tego procesu wpływa na stabilność i estetykę opakowania.  

Ta faza produkcji została dodatkowo wzmocniona dzięki najnowszym inwestycjom w nowoczesne technologie, w tym składarko-sklejarkę Moll Versa-Fold. Ta nowa maszyna stanowi kluczowy element w procesie składania i klejenia, przynosząc szereg korzyści w zakresie efektywności i elastyczności produkcji. To strategiczne posunięcie, mające na celu podniesienie efektywności i elastyczności produkcji, przyczyniło się do zwiększenia konkurencyjności firmy.

Jednym z kluczowych aspektów tej inwestycji jest skrócenie czasu narządzania, czyli przygotowywania maszyny do nowego zadania. Dzięki tej nowoczesnej składarko-sklejarce, zmiana rodzaju produkcji jest bardziej efektywna, co pozwala na obsługę różnorodnych zamówień w krótszym czasie.

Moll Versa-Fold umożliwia również produkcję dużych nakładów w krótkim czasie. Dzięki automatycznym funkcjom i wysokiej prędkości pracy, firma W&B może obsłużyć nawet największe zlecenia bez utraty na jakości i precyzji.

Nowa maszyna wprowadza większą elastyczność w procesie składania i klejenia. Zdolność dostosowywania się do różnych wymagań produkcji pozwala na obsługę zróżnicowanych projektów opakowań, od prostych po te bardziej zaawansowane.

Introligatornia Ręczna: Artystyczne Dociążenie Detali, Gdzie Technologia Osiąga Swój Limit

Nawiasem mówiąc, w świecie produkcji opakowań, nie wszystko może być zautomatyzowane. Dlatego firma W&B kładzie duży nacisk na introligatornię ręczną – miejsce, gdzie zdolności ludzkie i artystyczna precyzja są niezastąpione. Proces ten jest konieczny zwłaszcza w przypadku bardziej wyrafinowanych i niestandardowych projektów, gdzie detale stanowią kluczowy element całej kompozycji.

W ramach introligatorni ręcznej, doświadczona kadra pracownicza W&B dba o detale, które nie zawsze mogą zostać wykonane maszynowo. Ręczne elementy introligatorni dodają opakowaniom unikalności i charakteru, co często jest kluczowe dla opakowań premium.

W introligatorni ręcznej wykonywane są różnorodne prace, takie jak ręczne nakładanie folii, ręczne tłoczenie czy ręczne aplikacje ozdobne. To procesy, które wymagają delikatności, wyczucia i artystycznego podejścia, co sprawia, że opakowanie staje się niepowtarzalnym dziełem sztuki.

Nawet przy najbardziej zaawansowanych maszynach, zawsze istnieje ryzyko drobnych błędów. Dlatego introligatornia ręczna pełni również rolę ostatniej kontroli jakości, gdzie doświadczony introligator ręcznie sprawdza i koryguje ewentualne niedoskonałości, zapewniając, że każde opakowanie spełnia najwyższe standardy.

Introligatornia ręczna to również miejsce, gdzie firma W&B może zrealizować indywidualne życzenia klienta. Czasami klienci mają specjalne oczekiwania dotyczące ręcznych dodatków czy aplikacji, które można zrealizować tylko poprzez introligatornię ręczną.

Wbrew ogromnym możliwościom nowoczesnych maszyn, istnieją obszary, w których technologia osiąga swój limit. Introligatornia ręczna staje się zatem miejscem, gdzie ludzka kreatywność i zmysł artystyczny wnoszą do produkcji opakowań to, co niemożliwe do osiągnięcia maszynowo.

Introligatornia ręczna w firmie W&B to nie tylko ostatni etap produkcji, ale również miejsce, gdzie sztuka i rzemiosło łączą się, by stworzyć opakowania, które przekraczają granice technologii. Dzięki introligatorni ręcznej, firma W&B może spełniać najbardziej wyrafinowane oczekiwania klientów, tworząc opakowania, które są zarówno funkcjonalne, jak i prawdziwymi dziełami sztuki.

Pakowanie, Wysyłka lub Transport: Ostatnim etapem jest pakowanie finalnych produktów, ich przygotowanie do wysyłki lub transportu do klienta.

Pakowanie lub foliowanie to również szansa na dodatkowe estetyczne i profesjonalne wykończenie opakowania. Staranność w wyborze folii czy technik pakowania wpływa na pierwsze wrażenie klienta po otrzymaniu produktu, co ma istotne znaczenie w budowaniu pozytywnego wizerunku marki.

Dodatkowy etap pakowania lub foliowania w firmie W&B tonie tylko kwestia funkcjonalności, ale również dbałości o estetykę i pierwsze wrażenie klienta. To zabezpieczenie opakowania przed uszkodzeniami podczas transportu, jednocześnie podkreślając wartość i profesjonalizm marki.

Produkcja opakowań w firmie poligraficznej to skomplikowany proces, wymagający staranności na każdym etapie. Dbałość o szczegóły, precyzyjne wykonanie i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych to kluczowe elementy, które pozwalają osiągnąć doskonałość w produkcji opakowań.

Firma W&B nieustannie inwestuje w nowoczesne technologie i ludzką kreatywność, tworząc opakowania, które łączą w sobie doskonałość technologiczną, precyzję wykonania i artystyczną wartość. To firma, której procesy produkcyjne są ukierunkowane na satysfakcję klienta, a każde opakowanie to unikatowe dzieło sztuki, gotowe zdobyć rynek swoją estetyką i funkcjonalnością.

Zapraszamy do kontaktu
Wypełnij formularz – skontaktujemy się z Tobą
Kontakt